Zisky však putují do zahraničí, žel ne městům a obcím v naší republice. Podle dostupných informací odešlo v minulém roce do zahraničí akcionářům 1,57 miliardy korun. Drahá údržba vodovodních potrubí, odpadních trubek, čističek a úpraven vod však zůstává na obcích a městech.
Mnozí na základě nevýhodných smluv tuto infrastrukturu pronajímají zahraničním koncernům, které si pak do svých kapes strkají peníze za distribuci vody od občanů. Začínají se objevovat petice, aby se správa vody vrátila do rukou obcí a měst.
Jde o politické rozhodnutí, aby se voda, jakožto strategická surovina, stala opět vlastnictvím státu nebo měst a obcí. KSČM takováto rozhodnutí zásadně podporuje. Voda je pro nás, přírodu i zvířata velmi důležitá. Pro spotřebitele je však docela drahou záležitostí.
Odliv zisků do zahraničí z prodeje vody je tak třeba zastavit. Stát se musí postarat o to, aby hospodaření s vodou bylo prospěšné nám všem, ne zahraničním společnostem.
(převzato z Profilu)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV