Velikonoce v dnešní době vnímáme v podstatě dvojím způsobem, ale pokaždé jde o „zmrtvýchvstání“, jednak jako oslavu vzkříšení Ježíše Krista a jednak jako vzkříšení přírody k novému životu. Jejich počátky však s největší pravděpodobností sahají do pohanských dob, kdy lidé oslavovali příchod jara a plodnosti, symbolizované tradičními vajíčky, což při tehdejším způsobu obživy znamenalo klíčovou životní otázku.
Ať už se jedná o jakékoli pojetí Velikonoc, vždy jsou spojené s vítáním jara. Toto roční období se lidé snažili odpradávna přenést různými způsoby i do svých domovů, například v podobě obilí, zasazeného v miskách a talířích. S Velikonocemi je zkrátka spojeno velké množství rozličných tradic a zvyků, zároveň bývají tyto svátky plné nejrůznějších řemeslných dovedností.
Výtvarné workshopy se uskutečnily ve čtvrtek 7. dubna v Komunitním centru Prádelna a ve středy 6. a 13. dubna v Komunitním centru Louka, zájemci se museli předem přihlásit.
“Po dvouleté pauze, způsobené pandemií, nastává opět příležitost k osobnímu setkání a společnému tvoření při příležitosti chystání se na jedny z nejdůležitějších svátků našeho kulturního okruhu, Velikonoc. Bohužel aktuální dění nepřináší optimismus a pozitivní atmosféru, na druhou stranu možná právě proto mají tato setkání nad společným dílem pro naše seniory ještě větší význam. Poselstvím Velikonoc je především naděje, obnova života a radosti z bytí, příchod jara a tento aspekt je pro nás všechny v této době zvlášť důležitý. Buďme silní a věřme v život, to je podstatným významem velikonočních svátků,” uvažuje JUDr. Peter Lachnit, radní MČ Praha 5.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV