Důvodem k tomuto kroku po roce společného vládnutí na místní radnici byla skutečnost, že Zelení stojí ideově i programově mimo půdorys zamýšleného koaličního projektu, a dlouhodobě se hromadící nespokojenost s jejich prací v rámci dosavadní koalice. To se týká především oblasti péče o městskou zeleň a dopravu, která je zejména po otevření tunelového komplexu Blanka pro Prahu 6 jedním ze stěžejních témat.
Rada MČ bude i nadále pracovat v devítičlenném složení, z čehož dva radní, neuvolnění, budou do svých funkcí zvoleni na nejbližším jednání zastupitelstva 27. listopadu 2015. Současně dojde k revizi rozdělení kompetencí mezi jednotlivé členy rady. Nová koalice bude mít v místním zastupitelstvu 26 mandátů z celkových 45. STAN pro Prahu 6 zcela odmítá v médiích se objevující spekulace, že uvedená změna na šestkové radnici souvisí s odvoláním radních hlavního města Prahy, které proběhlo 22. října 2015 v nočních hodinách, nebo snad se záměry v oblasti majetkové politiky v Praze 6, o kterých v tisku hovoří zástupci Zelených.
"Před rokem jsme věnovali obrovské množství úsilí a času, abychom přesvědčili ostatní partnery, že stojí za to Zelené do koalice v Praze 6 vtáhnout. A to dokonce na úkor svého početního zastoupení v Radě městské části," vysvětluje Jan Lacina, zástupce starosty a tehdejší hlavní koaliční vyjednavač za STAN. Po roce spolupráce hodnotí situaci následovně: "Zelení jsou pro nás nepochybně podnětní partneři do debaty, a to především v otázkách "otevřené radnice". Jejich důraz na zelenou ideologii a praktický výkon politiky však míří - řečeno sportovní terminologií - dost často do postavení mimo hru.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV