Marková (BPP): Nevěřím, že to Vítek plácl jen tak

05.02.2024 6:23 | Zprávy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci trhu na informaci ministra vnitra Rakušana v Sokolově o chystaném zestátnění ČEZ

Marková (BPP): Nevěřím, že to Vítek plácl jen tak
Foto: Trikolora
Popisek: Jana Marková

Potom co ministr Rakušan "omylem" plácl cosi o zestátňování ČEZ, vzrostly jeho akcie okamžitě o dvě procenta. On se za to sice omluvil, nicméně růst to nezastavilo.

Kdyby někdo v ten den akcie koupil, vydělal by 20 korun na jedné v podstatě za jeden den. Ono to nevypadá jako nic moc, ale v objemu základního kapitálu společnosti, zapsaného v obchodním rejstříku, který činil k 30. 6. 2023 celkem 53 798 975 900 korun a skládal se z 537 989 759 kusů akcií o nominální hodnotě 100 korun, to tak zanedbytelné už není, že.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelení: Děti, které zažívají násilí, nepočkají!

23:08 Zelení: Děti, které zažívají násilí, nepočkají!

Výzva na veřejném facebookovém profilu strany k urychlenému naplnění Úmluvy OSN o právech dítěte