Podařilo se nám zachytit začátek epidemie, převést exponenciální nárůst pozitivních na lineární, oploštit křivku nových případů, zabránit zbytečným úmrtím, získat čas na zásobení zdravotnických zařízení a zařízení sociální péče ochrannými prostředky, získat testovací sady, prostě se připravit.
Není to samo sebou, vyžádalo si to spolupráci řadových občanů, kteří si našili roušky nejen pro sebe a až na výjimky je poctivě nosí. Pochopili heslo, moje rouška chrání tebe a tvoje mě!
Vláda přijala tvrdá opatření, mají výsledky. Všichni to vidíme v mezinárodním srovnání, pokud bychom „jeli“ v režimu Itálie, za 14 dnů (naše zpoždění) bychom tu měli cca 3 tis. mrtvých.
Ano jsme připraveni, máme dostatek lůžek, ventilátorů. Soustřeďujeme se na ochranu seniorů a nyní přijde pozvolné zvolňování opatření, tak aby se mladí a zdraví s infekcí potkali a získali protilátky. Po celou tu dobu musíme chránit seniory.
To je to ošklivé slovo promoření (ze slova mor), přitom jak libozvučně zní to samé – kontakt s infekcí a vytvoření si protilátek.
Lidé neblbněte, Prymula má pravdu, jen ji všichni zodpovědní neumějí společně prezentovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV