Tato vyhláška však dokázala vyvolat také pozdvižení a emoce od lidí, kteří s ní nesouhlasí. K následně vytvořené inciativě občanů ze Zlína, kteří se proti této vyhlášce bouří, se vyjádřil Petr Michálek, zastupitel města Zlína za STAN. „?S čím dál větším znepokojením sleduji narůstající emoce v kauze “psí vyhlášky”. Osobní, urážlivé, vulgární, dnes i konspirační - to když zkolaboval server magistrátu a nefungoval přímý přenos ze zastupitelstva.
Vnímám samozřejmě do značné míry oprávněné zoufalství protestujících. Od začátku narovinu říkám, že si za to my, koaliční zastupitelé, můžeme sami. Ale to nic nemění na mém názoru, že emoce nás k řešení opravdu nepřiblíží…
Sešel jsem se s představiteli sdružení “I pes je město Zlín!”, komunikuji s úředníky, kteří změnu vyhlášky iniciovali, chodím po parku nejen na Jižních Svazích (aniž bych se u toho fotil) a pečlivě, byť na dálku, sleduji pokračující jednání pejskařů s vedením města, které, pokud mám správné informace, směřuje ke kompromisnímu řešení.
Skutečnost, že se veřejnost k něčemu takto efektně a efektivně vyjádří, považuji za skvělou a velice ji oceňuji. STAN dlouhodobě volá po zapojení občanů do veřejného dění, a tady před sebou máme fantastickou ukázku. Děkuju, že vám to není jedno!
Jedním dechem ale prosím, abychom tu debatu udrželi v mezích racionálního jednání. Svět přece není černobílý jako dalmatin. Tohle není dialog “buď my, nebo oni”. To není souboj mezi těmi, kdo psy milují a kdo je nenávidí.
Prosím: pojďme přestat vrčet."
Na úterním jednání (10.12.) se zástupci sdružení “I pes je město Zlín!” byly představeny připomínky a návrhy zástupců pejskařů, další kroky se budou projednávat průběhu ledna následujícího roku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV