Ministr Havlíček: Podpora malých a středních firem je jednou ze stra­tegických priorit

15.12.2019 10:35 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo brožuru, kde přináší ucelený přehled poskytovatelů a programů podpory pro malé a střední podniky. Chce tak poskytnout podnikatelům jasné informace o dostupných možnostech podpory a pomoci jim při výběru toho nejvhodnějšího.

Ministr Havlíček: Podpora malých a středních firem je jednou ze stra­tegických priorit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček

Malé a střední podniky (MSP) představují od přechodu na tržní hospodářství mimořádně důležitou komponentu české ekonomiky. Podíl MSP na celkovém počtu aktivních podnikatelských subjektů v roce 2018 činil 99,8 % všech aktiv­ních podnikatelských subjektů v ČR, přičemž podíl jejich zaměstnanců na celko­vém počtu zaměstnanců podnikatelské sféry činil téměř 58 %. Mají nejen ekonomický, nýbrž i kulturní a sociální význam na regionální úrovni. Pomáhají formovat prostředí na lokální úrovni a přispívají k budování komunitní soudržnosti a upevňování mezilidských vztahů, neboť jejich majitelé často bydlí v místě působení své firmy.

„Zároveň jsou však malé a střední podniky mimořádně citlivé na ekonomické výkyvy, často se dostávají do existenčních potíží a zejména v prvních letech své existence jsou náchylné k zániku. Také platí, že zatímco větší firmy si mohou dovolit dát více finančních prostředků do inovací a systematického zvyšování přidané hodnoty, u MSP to bývá s investicemi složitější. Proto je jejich podpora mimořádně důležitá a je jednou ze stra­tegických priorit ČR,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

22:31 Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení vojenské pomoci Ukrajině ze strany USA.