Ministr Válek: Dlouhodobá expozice azbestu vede k vzniku nádoru

25.01.2023 15:45 | Zprávy

Projev na 6. schůzi Senátu 25. ledna 2023 k balíčku k ochraně před azbestem

Ministr Válek: Dlouhodobá expozice azbestu vede k vzniku nádoru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

Děkuji, pane předsedo. Především bych se chtěl omluvit, ale dnes je současně schůze Poslanecké sněmovny. Hlasovalo se několik důležitých... Tak jsem dohlasoval a vyrazil. Ale byť běhám v posledních měsících poměrně intenzivně, pořád to není ono. Pod 3 minuty to zatím nedávám. Ale slibuji, že se zlepším.

Nesmírně děkuji a určitě i tady v řadách senátorů najdu podporu a pomoc, i senátorek. Mám dobrou zprávu. Na ministerstvu mi nachystali tento materiál, který bych měl přečíst. Neudělám to, protože nejsem sociopat.

Spíš shrnu to, co je zásadní v té novele, která se týká azbestu. S problematikou azbestu se Senát opakovaně v předchozích obdobích zabýval a řešil problematiku azbestu. Teď ta novela v podstatě mění, resp. to, co se nám podařilo v rámci předsednictví vyjednat, švédské předsednictví to bude dokončovat právě v tomto trilaterálním jednání s Evropským parlamentem, mění de facto dvě věci. Mění způsob toho, jak se identifikuje azbest a jak se identifikuje množství azbestu v prostředí. Zavádí nově elektronickou mikroskopii jako tu metodu, která určí, kolik azbestu v tom prostředí je.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je to doopravdy s těmi F-35?

Vy tvrdíte, že je bez souhlasu USA použít nemůžeme. O co svá tvrzení opíráte? Protože já četl třeba i článek na Idnes, kde se píše že je to jen nepravdivá fáma - https://www.idnes.cz/zpravy/nato/f-35-letoun-pentagon-armada-obrana-usa-trump-vypnuti-kill-switch.A250321_165847_zpr_nato_inc

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Možná by měli Foltýnovi na vládě zaplatit psychologa

4:31 Konečná (KSČM): Možná by měli Foltýnovi na vládě zaplatit psychologa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k (ne)reakci plukovníka Foltýna na napadení odpůrce b…