Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje speciální finanční zdroje z evropských fondů, tzv. REACT-EU, určený na pomoc při podpoře zotavení z krize v souvislosti s pandemií covid-19, dnes vyhlásilo výzvu na rozvoj infrastruktury krajských hygienických stanic a rozvoj laboratorních kapacit pro PCR testování. Vyčleněno je pro ně 230 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR).
„Jsem ráda, že se nám i vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci s covid-19 podařilo vyhlásit výzvu určenou na modernizaci a vybavení našich krajských hygienických stanic a laboratoří. Nemocnice si budou moci pořídit např. laboratorní vybavení a informační systém pro podporu testování ve školách,“ řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. „Na boj s covid-19 se podařilo získat dodatečné prostředky z Evropské unie v rámci tzv. 2. tranše. Díky ní můžeme z peněz EU zafinancovat všech 97 nemocnic v objemu 18,6 mld. Kč, jejichž projekty byly předloženy do 98. výzvy zaměřené na podporu klíčových lékařských pracovišť jako JIP, ARO, interny, kardiologie. I v této 98. výzvě bylo umožněno modernizovat a vybavovat laboratoře. Díky REACT- EU výzvám tak přispějeme k efektivnějšímu boji s covid-19 a jinými infekčními onemocněními,“ dodala ministryně.
Výzva „Zvýšení připravenosti subjektů zapojených do řešení hrozeb II“ je zaměřena na podporu rozvoje infrastruktury a vybavenosti všech 14 hygienických stanic a dále na rozvoj laboratorních kapacit pro PCR testování. Cílem je vybavit potřebnou laboratorní technikou všechny hygienické stanice v ČR a dále 49 nemocnic, které jsou součástí sítě urgentních příjmů 2. typu a mají klíčové regionální postavení v boji s pandemií. Jde o všechny nemocnice z této kategorie, které mají od Státního zdravotního ústavu k dnešnímu dni povolení provádět laboratorní vyšetřování na původce covid-19.
Na výzvu je vyčleněno 230 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Jde o další prostředky z finančního balíčku REACT-EU, ze kterého se v rámci 100. výzvy podpořilo laboratorní vybavení do všech velkých nemocnic, které jsou součástí sítě urgentních příjmů 1. typu nebo mají infektologické pracoviště, a to v částce téměř jedné miliardy korun.
Detailnější informace o výzvě „Zvýšení připravenosti subjektů zapojených do řešení hrozeb II“ naleznete ZDE.
Žádosti o podporu lze předkládat v elektronické podobě v aplikaci MS2014+ od 11. listopadu 2021.
Realizace projektů musí být ukončena nejpozději do 31. 12. 2023.
Projektové záměry je možné konzultovat přes konzultační servis IROP ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.