Mirovský (Zelení): Pro pana prezidenta můžete pracovat bez prověrky a ani nemusíte umět psát

23.03.2018 10:50 | Zprávy

Hrad předává zprávy ze služebních cest pouze ústě, stojí v reakci na žádost o zveřejnění dle zákona 106/92 Sb.

Mirovský (Zelení): Pro pana prezidenta můžete pracovat bez prověrky a ani nemusíte umět psát
Foto: zeleni.cz
Popisek: Ondřej Mirovský

V neděli 18. 3. 2018 jsem na do kanceláře prezidenta  zaslal žádost dle zákona 106/92 Sb. s žádostí o předání a zveřejnění zprávy ze služební cesty. Odpověď dorazila 22. 3. a vrazila mi dech cituji: “Po jejím skončení byla zpráva z pracovní cesty ústně sdělena prezidentovi, a tudíž jí nelze předat.“ Je pro mne šokující že kancelář prezidenta republiky nemá vnitřní předpis na povinnost písemných zpráv ze služebních cest, které se hradí za veřejné prostředky a jejichž povaha je velmi důležitá pro vytvářená obrazu České republiky v zahraničí. 

„S nadsázkou lze říci, že pro pana prezidenta můžete pracovat bez bezpečností prověrky a ani nemusíte umět psát,“ dodává Ondřej Mirovský, pražský zastupitel, který se zeptal hradu na obsah zprávy ze služební cesty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

22:31 Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení vojenské pomoci Ukrajině ze strany USA.