Před 94 lety se stal starostou Chicaga Antonín Čermák. Tento kladenský rodák se tak stal jedním z neslavnějších a nejvlivnějších Čechů v USA. Byl členem Demokratické strany a stal se prvním starostou města, co se nenarodil v USA a měl jiný než anglosaský původ.
Čermák se narodil 9. 5. 1873 na Kladně do hornické rodiny. Po krachu Vídeňské burzy v době ekonomické krize v roce 1875 se ale celá rodina vystěhovala do Ameriky. Bydleli v Braidwoodu ve státě Illionis, kde jeho otec našel práci horníka. Mladý Čermák chodil do školy pouhé tři roky a pak pracoval v uhelných slojích. Později odešel do Chicaga, kde v roce 1892 založil vlastní živnost na rozvoz všeho možného. Zprvu tahal sám vozíky naložené například uhlím, kamením, dřevem. Později byl kočím, přijal spolupracovníky a jeho živnost se rozrůstala. Zároveň se začal angažovat u Demokratů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV