Testuje se málo, chybí strategie a nadále pozorujeme pouze vládní chaos. Požadujeme předložení jasného plánu, kdy dojde k rozšíření bezplatného testování, za jakých podmínek nastoupí žáci a studenti do škol a jak je stát připravený na následující měsíce. Nejistota a zmatek musí skončit.
„Halasně představená Národní strategie testování vlastně obnažuje selhání premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Premiér a jeho podřízení slibovali v nejhorších jarních týdnech koronavirové krize, že zajistí testování v rozsahu 20 000–30 000 testů denně. Červencový průměr byl ale pouhých 4 300 testů denně, a hlavně celková kapacita všech dostupných laboratoří v Česku je aktuálně 17 000 testů. Strategie tedy slibuje posílení kapacit, což ale mělo být připraveno minimálně před dvěma měsíci. Nedůvěra oprávněně roste, protože vládní sliby se opět ukazují jako prázdná slova. A na obzoru je zahájení školního roku bez stanovení jasných pravidel,“ uvedl místopředseda ODS Martin Baxa.
„Počty pacientů nakažených koronavirem zatím neklesají. Přesto vláda i ministerstvo zdravotnictví i nadále předvádí pouze chaos a improvizaci. Chybí jakákoliv jasná strategie! Stačí připomenout pozdní uzavření OKD, které vedlo k rozšíření infekce na severní Moravě. Obáváme se, že to bude pokračovat i na podzim, kdy navíc každoročně přichází doba sezónních infekcí. Může to opět skončit zbytečným zastavením ekonomiky nebo ohrožením zranitelných skupin populace. Žádáme jasnou strategii, žádáme výrazné rozšíření bezplatného testování,“ sdělila členka programového týmu ODS pro zdravotnictví a kandidátka do krajských voleb Zdenka Němečková Crkvenjaš.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV