Okamura (SPD): Boj proti CO2 výrazně poškozuje ekonomiku Evropy

18.08.2019 10:03 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k boji proti CO2

Okamura (SPD): Boj proti CO2 výrazně poškozuje ekonomiku Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

To je šílené, kam až vede nesmyslně pojatý boj proti CO2. Podle zprávy panelu OSN o podílu zemědělství na tvorbě oxidů uhlíku a dusíku a metanu by se měly vybíjet krávy a prasata kvůli tomu, že produkují skleníkové plyny! V šíleném Německu chtějí zase kvůli boji proti CO2 zavádět speciální daň na maso. Přitom naopak mimo jiné kvůli tomu, že je u nás likvidována živočišná výroba a hnůj je používán do bioplynek, půda kvůli nedostatku přírodních živin není schopna absorbovat vodu a je u nás takové sucho! Stavy krav a prasat nesmíme snižovat, ale naopak zvyšovat! Ideologie klimatických extremistů přírodě a životnímu prostředí nepomáhá, ale škodí!

Kvůli drastickému úbytku prasat a krav je nedostatek hnojiva, a je to jeden z důvodů, proč půda není schopna zadržovat vodu. Pokud chceme bojovat proti suchu, musíme naopak obnovit naši živočišnou výrobu a potravinovou soběstačnost!

Ano, je nutné bojovat proti suchu. Ale finanční prostředky je nesmyslné dávat tímto způsobem do omezování emisí CO2, ale je potřeba zamezit dalšímu zabírání půdy pro stavbu skladů i továren – je nutné, aby se pro výstavbu využily již zabetonované či asfaltované brownfieldy, nikoli zemědělská půda či půda, kde je zeleň. Je potřeba podpořit sázení stromků a zeleně, která by v krajině zadržovala vodu a vlhkost, a podpořit tvorbu rybníčků a jezírek. Stejně tak je třeba podpořit pěstování plodin, které zamezují erozi – čili je nutné zastavit dotování řepky.

Podle Agrární komory ČR stavy prasat a skotu klesají trvale, čímž se posiluje nezdravě vyšší podíl rostlinné nad živočišnou výrobou. Chybí zhodnocení rostlinných komodit i humus v půdě. Proti roku 1989 se v ČR loni chovalo 29 procent prasnic a stejné procento dojnic, soběstačnost státu ve vepřovém byla ani ne 40 procent. V Česku přitom podle komory dlouhodobě roste spotřeba masa.

Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %, jestli vůbec. Brambor a ovoce dovážíme ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…

Hnutí SPD podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale takto pojatý boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný. Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita (a teplota) Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce plodin.

Boj proti CO2 výrazně poškozuje ekonomiku Evropy. V rámci této politiky musíme nesmyslně pěstovat a dotovat řepku kvůli biopalivům, dotovat fotovoltaiku solárním baronům, musí se stavět domy „s nulovou spotřebou energie“, které prodražují možnost pořídit si vlastní bydlení, řepka olejka zamořuje krajinu alergeny a jejím pěstováním trpí půda i celá krajina.

Řešením je také podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, ekonomické či migrační krize. Stejně tak budeme podporovat obnovu našeho venkova, aby tam lidé zase chtěli žít. A musíme se starat o naši půdu. Proto potřebujeme přírodní hnojiva a proto potřebujeme, aby zde bylo dostatek krav a prasat. Jejich stavy nesmíme snižovat, ale zvyšovat!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Vaše ,,pomoc" živnostníkům

Jak nám má pomoci odložení plateb na pojištění, když zálohy stejně tak či tak budu muset uhradit? Paradoxně když se mi nebude v podnikání dařit, tak kde pak vzít peníze na zaplacení záloh, které jste dost zvýšili? Nemyslíte, že by bylo prospěšnější, kdybyste je nezvyšovali? Tvrdíte, že je to kvůli d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Naše úspěšné předsednictví vrátilo naší zemi respekt na půdě EU

20:11 Premiér Fiala: Naše úspěšné předsednictví vrátilo naší zemi respekt na půdě EU

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úspěchům na mezinárodní scéně dle pohledu premiéra …