Okamura (SPD): Kam se poděly české zlaté rezervy?

22.05.2016 13:05 | Zprávy

Kam se poděly české zlaté rezervy? Po svém vzniku před sto lety vytvořila Československá republika podivuhodný zlatý poklad ve výši více než 100 tun, včetně zlatých mincí obrovské historické ceny.

Okamura (SPD): Kam se poděly české zlaté rezervy?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Část z tohoto zlata nám ukradli Němci za 2. světové války, další část nám zabavila Velká Británie jako náhradu za výdaje související s pobytem československých vojáků ve Velké Británii za 2. světové války. Větší část z tohoto pokladu se přesto v 80. letech vrátila zpátky.

Tento zlatý poklad se pak rozdělil mezi Českou a Slovenskou republiku a ČR svůj díl z drtivé většiny za dnes mizivou hodnotu vyměnila s Německem za německé dluhopisy. Stalo se tak za vlády pana premiéra Tošovského.

Dnes jsme tedy de facto bez zlata. Je to jeden ze znaků přeměny České republiky v kolonii Bruselu. Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prosazuje obnovu naší suverenity a vytvoření našich vlastních českých zlatých rezerv. Abychom se znovu stali sebevědomým zdravým prosperujícím státem nezávislým na diktátu ze zahraničí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

pracující důchodci

Myslíte, že něco takového bude ještě existovat, když vaše vláda posouvá odchod do důchodu? Že lidé budou schopní, pokud se důchodu vůbec dožijí, v něm ještě pracovat? A druhá věc, myslíte, že o důchodce třeba po 70 bude mít někdo zájem? Co myslíte, že mohou třeba lidé v tomto věku dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Turek (Motoristé): Máme poslední šanci poučit se

16:21 Turek (Motoristé): Máme poslední šanci poučit se

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důsledkům deindustrializace a regulací