Pavlát (ČSSD): Zabraňte zničení parku Smetanka bytovou výstavbou

27.02.2020 18:29 | Zprávy

Parku Smetanka v Praze 9 hrozí, že nad ním bude čnít pětadvacet metrů vysoká bytová výstavba, která zcela změní ráz zelené lokality a vynutí si zbourání historických objektů, Jiránkovy vily ze 17. století a továrny z první poloviny minulého století.

Pavlát (ČSSD): Zabraňte zničení parku Smetanka bytovou výstavbou
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Kandidát ČSSD do senátu a nový předseda místní organizace ČSSD Praha Vysočany David Pavlát se kvůli riziku možné devalvace místa s jedinečným geniem loci obrátil na Jana Jarolíma z ODS, který stojí v čele radnice Prahy 9, a vyzval ho k jasnému a ráznému jednání.

„Stavby, které by měly jít k zemi kvůli bytům, si takový osud nezaslouží. Jsou jiná místa, která by si zasloužila pozvednutí na lepší úroveň. A že jich v Praze 9 není zrovna málo. Trendem posledních let je využívat pro bytovou výstavbu nevzhledné brownfieldy, přál by si, aby Praha 9 šla v tomto ohledu ve šlépějích světových metropolí,“ uvedl Pavlát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jak chcete udržet české mediky ve zdravotnictví?

A nemyslíte, že tento problém, o kterém vy politici tak rádi mluvíte, se měl vyřešit už dávno? Co proto udělalo ANO? Vždyť dnes je realita takové, že je u nás víc doktorů cizinců než Čechů, aspoň já mám ten dojem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Neschopná Fialova vláda škube a škrtí všude, teď ve školství

7:04 Novák (ANO): Neschopná Fialova vláda škube a škrtí všude, teď ve školství

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.