Pekarová Adamová (TOP 09): Tchajwanská polovodičová mise je skvělou příležitostí k podpoře investic

28.08.2024 19:05 | Monitoring

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová zahájila v dolní komoře Parlamentu investiční seminář tchajwanské polovodičové mise. Ta je výsledkem dosavadních vynikajících česko-tchajwanských vztahů.

Pekarová Adamová (TOP 09): Tchajwanská polovodičová mise je skvělou příležitostí k podpoře investic
Foto: Interview ČT24
Popisek: Markéta Pekarová Adamová v pořadu Interview ČT24

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová zahájila v dolní parlamentní komoře specializovaný investiční seminář pro účastníky tchajwanské polovodičové mise v České republice. Seminář si klade za cíl usnadnit tchajwanským firmám investovat ve strategicky klíčovém sektoru polovodičů a pomoci propojit je s jejich potenciálními českými obchodními partnery.

„Naše loňská mise na Tchaj-wan pomohla nejen českým firmám otevřít dveře na tamní perspektivní trhy, ale dokázala k nám přilákat i jednu z nejpočetnějších delegací tchajwanských podnikatelů. Intenzivnější vzájemné kontakty zároveň přispívají k vytváření stále propojenější sítě průmyslových i akademických partnerství v rámci strategicky významného dodavatelského řetězce polovodičů. Z toho pak těží uživatelé u nás i na Tchaj-wanu a naše společnosti se stávají odolnějšími. Nejde o neprobádanou oblast. Tchaj-wan již nyní patří k nejvýznamnějším investorům u nás. Investice v oblasti polovodičů mají vysokou přidanou hodnotu a povedou k vytvoření nových kvalifikovaných pracovních míst,“ uvedla předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová.

Seminář ve Sněmovně delegátům přiblížil konkrétní možnosti čerpání prostředků z evropských fondů, aktuální nastavení investičních pobídek, povolovací procesy, režim udělování víz, zakládání firem v České republice, jakož i problematiku evropských regulací včetně požadavku na zodpovědný a udržitelný přístup k investování a podnikání. Potenciální investoři v rámci své návštěvy navštíví i Ústecký a Jihomoravský kraj.

„Tchaj-wan je pro Českou republiku klíčovým partnerem. Sdílíme s ním společné hodnoty a zároveň je světovou velmocí v oblasti polovodičů a vyspělých technologií. Jsem hrdý na to, že můžeme rozvíjet naše vzájemné vztahy v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Tato spolupráce přináší obrovské příležitosti pro český průmysl a výzkumnou sféru,“ doplnil ministr pro vědu, výzkum a inovace vlády ČR Marek Ženíšek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No, toto snad nejde ani komentovat., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekolousek , 28.08.2024 19:23:05

|  9 |  0

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Zákon je ohrožen právě přijetím tohoto pozměňovacího návrhu

20:07 Bartoš (Piráti): Zákon je ohrožen právě přijetím tohoto pozměňovacího návrhu

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 21. listopadu 2024 k zákonu o elektronických komunikacích