Existují důkazy, že soukromá data milionů uživatelů z Tik Toku míří přímo do Číny. V posledních týdnech zakázala TikTok Indie, schyluje se k tomu v USA a je vyšetřován v EU.
Proč je důležité to řešit? Jen v České republice podle průzkumu Centra PRVok TikTok využívá více než čtvrtina dětí, nejčastěji ve věku 10–12 let. Vážné nebezpečí je v možnosti vzdáleného spuštění binárních souborů, které TikTok při svých updatech využívá.
Mezi data, která TikTok monitoruje, patří:
- údaje o zařízení (typ CPU, hardware ID, místo na disku, využití paměti…)
- údaje o dalších nainstalovaných aplikacích (včetně těch již smazaných)
- síťové informace (IP a MAC adresy zařízení a routeru, název WiFi)
- jestli je zařízení spuštěné s rootovskými oprávněními
- pravidelný GPS ping
Problém také představuje neautorizované odesílání dat, které popsali někteří uživatelé. Ti se setkali s tím, že z jejich zařízení TikTok odesílal biometrické údaje pořízené z videí na čínské servery. To se dělo ještě předtím, než uživatel video sdílel nebo jen uložil.
Vyděsilo vás to? Nezoufejte, s Markétou Gregorovou - I Ty jsi Brusel jsme připravili videonávod, jak si Tik Tok co nejrychleji smazat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV