Vyšetřování případu sociálně patologických jevů na ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky 989 bylo zahájeno neprodleně poté, co Pedagogicko – psychologická poradna Pelhřimov informovala třídní učitelku o šikaně ve třídě 2.A. Škola v případu úzce spolupracovala s OŠKT MěÚ Pelhřimov, proběhl rozhovor s agresory, ochrana oběti, schůzky s rodiči, zasedla výchovná komise a zasedání pedagogické rady školy. Případ prošetřila Česká školní inspekce.
Na základě veškerých dokumentů a informací, které měla Rada města Pelhřimova, která zasedla 2.3.2016 k dispozici, nebylo přikročeno k žádným personálním ani finančním opatřením na ZŠ Pelhřimov, Krásovy domky 989.
Rada města uložila řediteli ZŠ Krásovy domky, Mgr. Pavlu Rafajovi vypracovat souhrnnou zprávu o průběhu šetření stížnosti a o přijatých nápravných opatřeních do 20. 3. 2016. Ředitel má dále průběžně informovat vedoucího OŠKT MěÚ Pelhřimov Mgr. Bohumila Kovandu o situaci ve třídě, kde byly řešeny sociálně patologické jevy a věnovat zvýšenou pozornost prevenci sociálně patologických jevů. Škola se řídí Školním programem proti šikanování, jehož cílem je vytvořit ve škole bezpečné, respektující a spolupracující prostředí. Konkrétně ve třídě 2.A probíhá vrstevnický program, jehož součástí je například práce s dětmi v komunitním kruhu.
Zároveň Rada města Pelhřimova na svém posledním zasedání uložila všem ředitelům/lkám škol zřizovaných městem Pelhřimov řídit se při prevenci proti šikaně preventivním programem a vlastním školním programem proti šikanování, dále neprodleně informovat zřizovatele o sociálně patologických jevech, které se vyskytnou na škole a při podezření ze šikany postupovat podle Metodického pokynu MŠMT k řešení šikanování ve školách a školských zařízeních (č.j. MSMT – 22294/2013-1).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV