Oceněny budou stavební realizace, které svým urbanistickým či stavebně-technickým řešením nebo doplňkovými vegetačními opatřeními adaptují stavby na změny klimatu tím, že např. pomáhají čelit vzniku tzv. „tepelných ostrovů města“, racionálně hospodaří se srážkovou vodou a jsou hospodárné i z hlediska úspor energií tak, aby stavba maximálně předcházela zhoršení místních klimatických podmínek. První ročník soutěže je koncipován jako pilotní a motivační, po zhodnocení dosažených výsledků bude rozhodnuto, zda v tomto konceptu v následujících letech pokračovat.
„Město chce dát najevo, že si váží všech stavebníků, kteří nad rámec svých povinností dobrovolně koncipují své projekty tak, aby přispívaly k lepšímu životnímu prostředí v Praze,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.
Do soutěže se mohou přihlásit fyzické osoby s občanstvím v členském státu EU a fyzické osoby s občanstvím v členských státech Evropského sdružení volného obchodu a právnické osoby se sídlem na území České republiky. Soutěž má dvě kategorie, fyzických a právnických osob. Každá z kategorií bude mít samostatné pořadí určené odbornou hodnotící komisí.
V kategorii fyzické osoby jsou uděleny peněžní ceny dle pořadí:
- cena 200.000 Kč
- cena 150.000 Kč
- cena 100.000 Kč
V kategorii právnické osoby porota může (ale nemusí) udělit zvláštní ceny v následujících kategoriích:
- Využití zeleně
- Vodní hospodářství
- Použití inovativních postupů
- Kvalita vnitřního prostředí
- Energetika
- Zdařilá rekonstrukce
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV