Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat

27.06.2016 15:42 | Zprávy

„Na sentiment není čas, je třeba jednat“, tvrdí předseda poslaneckého klubu ČSSD v Evropském parlamentu Pavel Poc.

Poc (ČSSD): Na sentiment není čas, je třeba jednat
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)

Podle Poce by země Visegrádské 4 měly urychleně zaujmout na politické šachovnici Evropské Unie místo po Velké Británii. Britské referendum každopádně bude impulzem k rekonstrukci Evropského projektu. Je třeba, aby Praha v tomto procesu hrála podstatně výraznější roli než dosud. Poc k tomu říká: “Po našem vstupu od České republiky západní země očekávaly, že se staneme jakýmsi mluvčím nových členských států. Kvůli neschopnosti pravicových vlád ODS jsme tuto příležitost spálili. Nyní máme možnost reparátu a je povinností naší vlády, vlády ČSSD, tuto příležitost bezezbytku využít.”

Česká republika má jasně danou geografickou pozici a jasně dané obchodní, ekonomické a politické vazby. Jsme dokonale závislí na nějaké podobě či formě společného Evropského domu. To připouštějí i zarytí odpůrci Evropské unie. Nemáme v podstatě žádný prostor na experimenty s rozbíjením a znovu vytvářením evropských struktur.

Pro Českou republiku je daleko výhodnější intenzivně se podílet na nutné rekonstrukci Evropské unie a zajistit si v ní výrazně významnější postavení než dosud. Nyní se nám naskytla skutečně historická šance a je zodpovědností české politické reprezentace využít této šance místo prázdných diskusí s fanatickými eurobijci bez argumentů a ustupování jejich populismu. Jak se ukázalo i v samotné Velké Británii, obrazoborecký fundamentalismus UKIPU a jemu podobných stran nakonec neumí přinést žádnou vizi do budoucnosti, žádná progresivní řešení, žádné výsledky, přináší pouze zklamání a zoufalství občanů, kteří jim skočili na jejich lži.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Může se nám to opravdu vymstít. Je to nebezpečné

21:02 Senátor Hraba: Může se nám to opravdu vymstít. Je to nebezpečné

Projev na 5. schůzi Senátu ČR 22. ledna 2025 k návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 65/2022 Sb., o…