Podle premiéra Babiše by se české bezpilotní letouny mohly zapojit do monitoringu italského pobřeží a Středozemního moře. Na konci srpna chce o jejich využití mluvit také s italským premiérem Giuseppem Contem a maltským premiérem Josephem Muscatem.
„Dnes je převaděčství obrovský byznys, ve kterém údajně pracuje 40 tisíc lidí, kteří vydělávají miliardy euro. Evropa musí intenzivně bojovat proti převaděčům a pašerákům. Naše vláda může v rámci jednání nabídnout pomoc, kdy by tato letadla mohla monitorovat pobřeží,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.
Zároveň je podle premiéra Babiše důležité zrevidovat práci agentury Frontex a zaměřit se především na pomoc lidem v zemích jejich původu tak, aby došlo k úplnému zastavení ekonomických migrantů.
Bezpilotní civilní letouny dokáží i díky tepelným senzorům odhalit a sledovat čluny s nelegálními migranty, sledovat pobřežní vody i pomáhat při záchranných operacích. Slouží také například v zemědělství, stavebním inženýrství či hornictví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV