Rozpočtová politika vlády založená na vysokých investicích spojených s efektivním čerpáním evropských fondů je úspěšná. Podle dnešní zprávy Českého statistického úřadu jsme v loňském roce rostli dvakrát rychleji, než činil průměr Evropské unie. Růst českého HDP o 4,3 procenta překonal Evropskou unii jako celek a ještě výrazněji jsme předčili státy eurozóny.
Svůj podíl na tomto úspěchu mají samozřejmě všechny segmenty ekonomiky, zejména pak průmysl, například výroba dopravních prostředků. Kupříkladu se podařilo překonat rekord v počtu vyrobených automobilů. Podobně dobře se dařilo i trhu práce, nezaměstnanost klesla na minimální úrovně a pracovních míst je stále dostatečný počet.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV