Nadále pak apelují na občany, aby se chovali v souladu s nařízením vlády, nosili roušky, dodržovali hygienická opatření, pohybovali se maximálně ve dvojicích – a pokud se při procházce rozhodnou využít služeb potravinových či nápojových „okýnek“, aby zakoupené jídlo či pití pokud možno vůbec nekonzumovali venku, ale ve svém soukromí. „Situace je zřejmá – když si někdo koupí pivo v kelímku a chce si ho vypít, musí si logicky sundat roušku. Tím se ale ve veřejném prostoru dostává do problémů. A na takové lidi se teď strážníci zaměří, nechceme nic podcenit,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.
Krizový štáb dále informuje, že:
Magistrát prodlužuje do konce června nejen splatnost poplatku za psy, ale také splatnost poplatku za užívání veřejného prostranství a poplatku z pobytu.
Podporu osamělým seniorům nabízí také Maltézská pomoc – kdo si chce popovídat, může zavolat na telefonní číslo: 736 620 891.
V případě, že člověk s klinickými příznaky podstoupí testování na Covid-19, dostává se – bez ohledu na výsledek testu – do povinné čtrnáctidenní karantény. Pokud je jeho test pozitivní, dostávají se automaticky do dvoutýdenní karantény i osoby, žijící s ním v jedné domácnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV