Primátorka Pfeffer Ferklová: Zápisem pro nás práce neskončila, naopak

04.10.2021 14:32 | Zprávy

V Karlových Varech byly předány certifikáty UNESCO

Primátorka Pfeffer Ferklová: Zápisem pro nás práce neskončila, naopak
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Slavná lázeňská města Evropy/Great Spa Towns of Europe obdržela certifikáty o vstupu do UNESCO. Stalo se tak v pátek 1. října během slavnostního večera v Karlovarském městském divadle za účasti představitelů měst a zástupců zemí zapojených do sériové nominace na Seznam světového dědictví UNESCO. Symbolické certifikáty převzali zástupci měst a zemí z rukou náměstka ministra kultury Vlastislava Ourody.

Slavnostní ceremoniál v karlovarském divadle doprovodila vystoupení hudebního uskupení Inflagranti a tanečníků souboru Losers Cirque Company. Součástí dvoudenního pobytu delegací v Karlových Varech je rovněž slavnostní večeře v Grandhotelu Pupp a sobotní prohlídka města včetně návštěvy podzemí Vřídla a krypty kostela sv. Máří Magdaleny.

„Velmi mě těší, že se městu Karlovy Vary dostalo pocty uspořádat setkání zástupců zapojených měst a zemí, řady expertů, kteří se podíleli na přípravě nominace a dalších významných hostů. Protože finální rozhodování o našem zápisu probíhalo online, měli jsme až nyní příležitost společně sdílet radost z tohoto historického úspěchu. Mně osobně se naskytla možnost poděkovat všem, kdo se o něj zasloužili, protože mi bylo ctí se na té dlouhé cestě připojit a být součástí týmu, který se podporuje a inspiruje. Ostatně naše společné setkání není pouze symbolické a slavnostní. Zápisem pro nás totiž práce neskončila, naopak. Vstupem do UNESCO jsme získali prestižní značku, ale zároveň také přijali výzvu a závazek. Setkání proto využijeme také k pracovnímu jednání jak řídící skupiny starostů, tak site managerů,“ uvedla primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

O zápisu Slavných lázeňských měst Evropy na Seznam světového dědictví UNESCO rozhodl mezivládní Výbor pro světové dědictví na svém 44. zasedání ve Fu-čou v Číně 24. července letošního roku. Nominaci připravily společně Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Itálie, Velká Británie a Severní Irsko a Česká republika, která celý projekt řídila a koordinovala. Nový nadnárodní sériový statek Světového dědictví tvoří nejvýznamnější lázeňská města v Evropě: Baden bei Wien v Rakousku, Spa v Belgii, Vichy ve Francii, Baden-Baden, Bad Ems a Bad Kissingen v Německu, Montecatini Terme v Itálii, Bath ve Velké Británii, Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně v České republice. 

Zápis na Seznam světového dědictví přinese Slavným lázeňským městům Evropy nejen osvědčení o jejich výjimečných hodnotách, ale také lepší ochranu a posílenou spolupráci v oblasti památkové péče, balneologie a zdraví, cestovního ruchu a propagace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!