Protože se bohužel jako národ často podceňujeme a nevěříme si, hodně naši vlast kritizujeme a pochybujeme o ní, stojí za to si připomenout pár příkladů, co všechno jsme my Češi vlastně dokázali. Češi patří k nejvzdělanějším národům. Kolem 90 procent populace má vyšší vzdělání, než jen základní. To Českou republiku řadí na 1. místo mezi zeměmi OECD, kde je tento průměr nižší. S tím nejspíš také souvisí, že patříme mezi největší milovníky knih. Průměrný Čech přečte až 13 knih za rok.
Česko je 8. nejbezpečnější země na planetě Zemi! Nedějí se tu na ulicích žádné šílenosti, vzájemně se nepřepadáme a nestřílíme po sobě, nebojíme se večer vzít partnerku či partnera na procházku parkem. To se o většině světa rozhodně říct nedá. Česko má společně s Holandskem, Švédskem a Dánskem nejnižší míru chudoby v rámci evropských zemí. Celkově se nám od pádu železné opony velice daří postavit naši zemi zase na nohy.
Naše HDP vzrostlo o více než 500 procent od roku 1989. To je obrovské číslo. Při pohledu na úspěch českých značek a osobností je třeba si říct, že jsme jednoduše velice pracovitý a snaživý národ. Tohle všechno se nám podařilo navzdory dvěma světovým válkám, několika okupacím zahraničních mocností, studené válce, sovětskému komunismu, “divokým devadesátkám” a dalším nepřízním osudu.
Kromě toho máme nádhernou krajinu a krásná města. Pokud jste to ještě neslyšeli, Praha byla nedávno zvolena vůbec nejkrásnějším městem světa! Kdo navíc nikdy neslyšel o zlatých českých ručičkách...? Značka Škoda byla založena v roce 1895 v Česku. Dnes se “škodovky” prodávají ve více než 100 zemích. České pivo je legendární po celém světě. “Pilsner” je natolik oblíbený, že se vžil jako název pro celý jeden druh piva, který vaří pivovary na všech kontinentech. České sklo je podobně jako naše pivovary proslulé, např. značky Moser, Rückl nebo Crystalex.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.