Erdogan drží svůj nedemokratický režim pevně v rukou, o čemž se v poslední době přesvědčili jeho oponenti z prokurdské strany HDP. Turecký parlament jim totiž podle Deníku změnou ústavy zrušil imunitu, která se týká zhruba čtvrtiny poslanců, což otevírá cestu k trestnímu stíhání kritiků prezidenta.
Také s expremiérem Davutoglem měl prý Erdogan mírné rozpory, které stačily na jeho rozzlobení, což mělo za následek Davutoglovo odstoupení. Novým premiérem jmenoval svého důvěrníka a věrného přítele Binali Yildirima, který ještě před jmenováním avizoval, že jeho prioritou bude posílit již tak široké Erdoganovy pravomoci změnou ústavy a zavedením prezidentského systému, o nějž dlouhodobě prezident Erdogan usiluje.
Nový premiér Yildirim se stal jako ministr dopravy a spojů aktérem četných afér o odposlouchávání telefonních hovorů. V roce 2005 vyvolala velké pobouření také fotografie premiérovy zahalené manželky, sedící odděleně od něho na pracovním obědě, čímž dal jasně najevo, jakou nedemokratickou, netolerantní a ženami opovrhující ideologii vyznává.
S takovýmto nedemokratickým režimem, který podporuje islámskou ideologii a stále něčím Evropě vyhrožuje, není možné spolupracovat a zrušit mu bezvízový styk. Musíme udělat všechno proto, abychom se od něj drželi co nejdále a nepodlézali mu. Na 90 procent občanů České republiky, tedy drtivá většina si podle průzkumu SANEP bezvízový styk s Tureckem nepřeje a vládní politici by se podle toho měli zachovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV