Už od svého počátku má však mnoho oponentů ze všech unijních zemí, kteří k ní mají celou řadu výhrad. Nejvíce se obávají velmi vysokých nákladů v rámci změn jejich ekonomik.
Hnutí SPD zásadně odmítá neuváženou šíleně zelenou politiku vnucovanou nám EU v rámci ochrany životního prostředí, která je zastřešena projektem „Green Deal“. Jsme přesvědčeni, že tento projekt obsahuje celou řadu pro nás nesplnitelných a hlavně nelogických opatření, která zbytečně oslabí naší ekonomiku, potažmo státní finance v řádu stovek miliard korun na období několika let. Stát by měl vystupovat a chovat se jako řádný hospodář, což ale v žádném případě nelze říci o pětikoaliční probruselské vládě Petra Fialy.
V rámci EU si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová takzvanou Zelenou dohodu pro Evropu (Green Deal), vytýčila jako prioritu od jejího nástupu do funkce v roce 2019. Boj s klimatickými změnami tehdy označila za existenční otázku, která si žádá okamžité řešení a stále trvá na jeho pokračování.
Minulý týden vystoupila Ursula von der Leyenová na konferenci Green Deal Summit v Praze, kde ocenila podíl českého předsednictví v Radě EU při schvalování balíku klimatických norem Fit for 55. Podle ní zde Česká republika sehrála klíčovou roli. Vize klimatické neutrality evropského kontinentu do roku 2050 je podle předsedkyně Evropské komise možná i díky aktivitám České republiky. Země EU další část balíku klimatických norem Fit for 55 definitivně schválily letos v dubnu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV