Ubránili se tomuto náporu a nepustili do Řecka tisíce dalších imigrantů. Nyní se v přeplněných záchytných migračních táborech potvrdily případy nakažených koronavirem.
Hnutí SPD již delší dobu upozorňuje na situaci v Řecku, které se opět stalo hlavní vstupní branou imigrantů z Blízkého východu, Asie a hlavně z Afriky do Evropy. Podle Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v roce 2019 počet imigrantů do Řecka přesahoval 60 tisíc, čímž se zdvojnásobil v porovnání s rokem 2018. V roce 2020 se situace velmi zkomplikovala událostmi z konce února, když turecký prezident Erdogan učinil prohlášení, že už nebude dále plnit úkoly vyplývající mu z migrační dohody mezi EU a Tureckem z roku 2016, což také učinil. Následek jeho rozhodnutí na sebe nedal dlouho čekat a tisíce imigrantů všech národností pobývající v Turecku se začaly přemísťovat na hranice mezi Tureckem a Řeckem. Naštěstí nová řecká vláda Kyriakose Mitsotakise na to rychle zareagovala, posílila ostrahu svých hranic tisíci policisty, kteří i za pomoci kouřových granátů a slzného plynu zabránili tomu, aby se tisíce imigrantů dostalo z Turecka do Řecka a pak dále do dalších unijních zemí. Nyní se pro Řecko ukázala další hrozba. Poté, když byla z důvodu koronavirové pandemie nařízena čtrnáctidenní karanténa v migračním táboře v obci Ritsona, nacházející se severně od Atén, byla dle serveru Greek Reporter v tomto zařízení, ve kterém je umístěno přes 2.500 imigrantů, první dubnový den potvrzena nákaza koronavirem u 20 z nich.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV