Veřejná ochránkyně práv Šabatová přímo k tomu řekla: „Jsem přesvědčena o tom, že cizinci dlouhodobě usazení v určitém státu mají mít právo podílet se v něm také na politickém životě. Bohužel, část evropských států včetně České republiky jim dosud toto právo odepírá.“ K tomu je potřeba říci, že cizinci pocházející ze zemí Evropské unie, kteří mají na našem území pouze přechodný pobyt, již v komunálních volbách volit mohou, ale i tato výsada se mi zdá přitažená za vlasy. Je to proto, že již dnes žije třeba ve Francii, Británii, Belgii nebo ve Švédsku obrovské množství naturalizovaných muslimů a nejen jich, kteří náramně obohacují kulturu Evropy a ti všichni, kteří by se u nás přihlásili, byť jen k přechodnému pobytu, tady mohou volit.
Jak by to asi dopadlo se zákonnou úpravou přiznání volebního práva občanů třetích zemí? Jsem přesvědčen, že úplně stejně, jelikož jinak by to mohla „Paní dobrotivá“ brát jako diskriminaci a zcela určitě by proti tomu protestovala a snažila by se volební právo cizinců ze třetích zemí vymoci ve stejné formě stůj co stůj. Takže by stačil pouze přechodný pobyt a cesta k volebním urnám by byla pro jakéhokoli cizince volná.
Musím se proti takovýmto myšlenkám nekompromisně ohradit. Není možné s takovou hanebností souhlasit. Přeci nechceme dopadnout jako Belgičané v Bruselu, kde se už bojí na náměstí vztyčovat vánoční strom kvůli obavám z trvale žijící muslimské komunity, která se stále více radikalizuje a již by nasvícený křesťanský symbol Vánoc prý mohl urazit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV