Seďa (ČSSD): Šlachtagate aneb Politická nezávislost české policie

27.06.2016 10:12 | Zprávy

Jsem v politice hodně dlouho, abych nevěřil na náhody. Zejména tehdy, když se situace opakují či jsou si velmi podobné.

Seďa (ČSSD): Šlachtagate aneb Politická nezávislost české policie
Foto: Daniela Černá
Popisek: Antonín Seďa, poslanec ČSSD

Psal se rok 2006 a do řádných voleb zbývalo několik týdnů. ČSSD pod vedením J.Paroubka s převahou vedla průzkumy veřejného mínění a to se nelíbilo pravici pod vedením ODS. Proto využila společně s KDU-ČSL takzvanou Kubiceho zprávu, která měla představil propojenost organizovaného zločinu s tehdejší vládnoucí ČSSD. Že se poté nic neprokázalo dnes nikoho nezajímá. Pouze poslanec Severa, který umožnil únik utajovaných informací z tehdejšího Výboru pro obranu a bezpečnost, dostal pokutu od NBÚ několik tisíc korun. Závažnějším faktem byla skutečnost, že tato připravená akce zajistila povolební patovou situaci, která po aféře přeběhlíků Pohanky a Melčáka, umožnila na sedm let vládu pravice. Faktem je, že nikdy nikdo nešetřil a také neprokázal skutečné důvody tohoto přeběhlictví.

Psal se rok 2013 a zákrokem elitního útvaru na Úřadu vlády tehdejšího premiéra P.Nečase se odstartovala éra Zemanovi úřednické vlády a toto období do předčasných voleb umožnilo hnutí ANO 2011 zabodovat a vstoupit do současné vládní koalice. A do třetice, organizační změny policie, které jsou výhradně v kompetenci policejního prezidenta a ministra vnitra, se vinou nejvyššího státního zástupce a také ministra spravedlnosti za hnutí ANO zpolitizovaly.

A opět došlo k vládní roztržce, která přes neúspěšný pokud diskreditace policejního prezidenta a kdoví koho ještě na Výboru pro bezpečnost , bude mít možná pokračování na plénu sněmovny i v průběhu předvolební kampaně do krajských voleb a do třetiny Senátu.

Proč tohle připomínám a co mají společné tyto tři aktivity, které rozhodovaly a rozhodují o osudu vládnutí v této zemi? Je to Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) a jeho propojení na některé státní zástupce. A všechny tři velmi podobné činnosti ukazují, že v Policii České republiky i ve státním zastupitelství není něco v pořádku. Přinejmenším je to dlouhodobá politizace elitních policejních útvarů, porušování ústavního pořádku ČR, trestního zákona a zejména předpisů, jimiž se česká policie řídí. Není přece normální, aby vrcholní policisté vyjadřovali nedůvěru svým nadřízeným i kontrolnímu orgánu přes média mimo nastavená pravidla. A také není normální, aby elitní policisté dělali domovní prohlídku či přímo zatýkali na ulici, a už na ně přitom čekaly televizní štáby. Pak je otázkou, komu ten vyšetřovací tým vlastně slouží za peníze daňových poplatníků? A zda nejsou některé kauzy účelově vybírané a sloužící k dehonestaci politických protivníků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Rozšíření emisních povolenek na domácnosti. Inflace, která nás zničí

22:14 Mašek (ANO): Rozšíření emisních povolenek na domácnosti. Inflace, která nás zničí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke Green Dealu.