Seďa (ČSSD): Vzájemné osobní napadání špatné skutky neodstraní

26.01.2018 9:10 | Zprávy

Prezidentská volby v roce 2003 předurčila postoj Miloše Zemana k sociální demokracii. A je zajímavé, že po 15 letech se tato karta stále hraje a zneužívána ve vnitrostranickém boji uvnitř ČSSD.

Seďa (ČSSD): Vzájemné osobní napadání špatné skutky neodstraní
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Je docela úsměvné, jak se v sociální demokracii nálepkují někteří členové mezi sebou a jaksi zapomínají či spíše nechtějí připomínat, jak to vlastně všechno bylo. Pokud hovoříme o zradě Vladimíra Špidly, Luboše Zaorálka, Bohuslava Sobotky a dalších na Miloši Zemanovi v prezidentské volbě v roce 2003, pak musím připomenout špatně zvolenou taktiku současného prezidenta. Ten odmítl jít do první volby, která se uskutečnila 15.1.2003. Tehdy za ČSSD kandidoval Jaroslav Bureš, za ODS Václav Klaus, za Čtyřkoalici Petr Pithart a KSČM nominovala Miroslava Kříženeckého.

Tehdy bylo základní chybou Miloše Zemana, že odmítl kandidovat, protože jeho podporovatelé z řad tehdejších poslanců v sociálně demokratickém klubu, kandidáta ČSSD nepodpořili. A tím zaseli sémě vzájemné nedůvěry uvnitř poslaneckého klubu. Ano, bylo po proběhlém vnitrostranickém referendu, které podpořilo za prezidenta Miloše Zemana, ale ten svým rozhodnutím tuto volbu zmařil. Pak 24.1. proběhla volba druhá, kde se utkali Václav Klaus, Miloš Zeman a Jaroslava Moserová. A tady Miloš Zeman neuspěl. A je otázkou, zda to byli opravdu sociální demokraté, kteří jej nepodpořili.

Teprve 28.2. se konala volba třetí, kde se mezi sebou utkali Václav Klaus a kandidát vládní koalice Jan Sokol. A teprve tehdy byl zvolen prezidentem nominant ODS. A je otázkou, čími hlasy a zda to nebyly hlasy bývalých podporovatelů současného prezidenta. Takže pokud se bude hodnotit vina či nevina aktérů tehdejší volby, ale i voleb v roce 2013 či v letošním roce, měli by si všichni sáhnout do svého svědomí a konečně si přiznat svůj podíl viny. Protože, pokud někdo hovoří o nějakém puči v roce 2003, pak zároveň by měl hovořit o puči v roce 2013. Tentokrát o tom mocenském v Lánech a na předsednictvu ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Není žádoucí, aby lékař před stanovením léčby prováděl vyšetření peněženky

14:02 Dostál (Stačilo!): Není žádoucí, aby lékař před stanovením léčby prováděl vyšetření peněženky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přístupu ke zdravotnictví strany Motoristé sobě.