Senátor Čunek: Práce musí být hodnocena vždycky více, než jakákoliv nepráce

03.02.2022 16:02 | Zprávy

Projev na 20. schůzi Senátu České republiky 3. února 2022 k návrhu zákona o mimořádném ředitelském volnu a mimořádném vzdělávání distančním způsobem pro období epidemie onemocnění COVID-19.

Senátor Čunek: Práce musí být hodnocena vždycky více, než jakákoliv nepráce
Foto: Archiv PL
Popisek: Bývalý hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek

Vážený pane předsedo, pane ministře, kolegyně, kolegové, jak víte, tak já jsem již dvakrát nepodpořil ošetřovné na výši 80 %, které se tady schvalovalo, a to z těch důvodů, abych to neopakoval, že z mého pohledu, a podle mě i z pohledu společnosti, práce musí být hodnocena vždycky více, než jakákoliv nepráce. A protože tady je to stejné, při tom sedmkrát 80 % a pětkrát 100 % za těch 5 dní práce a 7 dní ošetřovného, tak bych paradoxně měl tenhle zákon nepodpořit také. Nicméně vzhledem k tomu, že tady je to jiné, tady už rodič žádným způsobem nemůže ovlivnit, nebo může jistě apelovat na ředitele atd., ale tady rodič nemůže ovlivnit to, jestli ředitel vyhlásí, nebo nevyhlásí ředitelské volno. Tak z tohoto důvodu vlastně se ztrácí ten řekněme aspekt toho osobního rozhodnutí, a proto tento zákon podpořím. Myslím, že to je z tohoto pohledu logické. Samozřejmě jsem přesvědčen o tom, že nadále už bude obecně ošetřovné opět zakotveno na těch 60 %, takže to je už jiná věc, ale jaksi ten rozpor, který by snad někdo chápal v tom mém rozhodování, tak oznamuji, že řeším tím, že tady vůle rodičů bohužel nemá – nebo bohudík – také nemá vliv na rozhodnutí toho ředitele, primárně. Děkuji.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!