Máte právo žít offline? Jasně že jo!
I když má digitalizace nesporné výhody, tak by nikdo neměl být do digitální komunikace nucen.
Digitalizace je rozumná cesta, protože může šetřit peníze i čas - lidem i státu. Náš stát má v této oblasti ještě hodně co dohánět.
Jsem konzervativec, ne zpátečník, a proto podporuji digitalizaci. Jsem ale zastáncem svobody volby a práva na soukromí. Proto musí možnost např. digitální komunikace s úřady zůstat dobrovolná, nikoliv povinná.
A proto jsme s dalšími téměř dvěma desítkami senátorů a senátorek přišli s návrhem, který má za cíl ústavně ochránit tzv. „právo být offline“.
A co to znamená? Jednoduše řečeno chceme, aby byl zachován princip, že kdo chce, ten ať má možnost komunikuje digitálně, a kdo nechce, tomu by neměla být tato forma nucena.
A proč tuto ochranu zanést do ústavního pořádku? Má to dva důvody: jednak proto, že jde o záruku do budoucna, že onu dobrovolnost jen tak nikdo nemůže občanům sebrat, a druhým důvodem je také o ochrana před mezinárodním (tedy i evropským) právem.
Co si myslíte vy? Jste pro posílení ochrany „práva být offline“?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV