Plně souhlasím s kritiky střídání letního a zimního času. Sama Evropská komise už před časem přiznala, že hlavní důvod zavedení tohoto modelu – tedy energetické úspory – dávno pominul.
Zůstávají tak především negativní dopady. U řady lidí má změna času velký vliv na biorytmus člověka – vyvolává únavu a ospalost nebo naopak nespavost, a podporuje deprese a migrény.
Své si zažívají hlavně rodiče malých dětí, kterým tato změna přináší komplikace v jejich spánkovém režimu. Už před lety dokonce zahraniční vědci přišli se zprávou, podle níž bezprostředně po dni, kdy dochází ke změně času, je patrný nárůst počtu infarktů i sebevražd.
Například Kazachstán prý v roce 2005 odstoupil změn času právě ze zdravotních důvodů obyvatel. Některým lidem sice změny času nevadí, jiní se z něho ale vzpamatovávají až 4 dny. Osobně jsem si myslím, že jeden čas nám bohatě stačí a netřeba ho měnit každého půl roku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV