Šimral (Piráti): Začíná další ročník soutěže Kraje pro bezpečný internet

16.05.2019 8:39 | Zprávy

I letos se mohou žáci a studenti pražských základních a středních škol zúčastnit soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet.

Šimral (Piráti): Začíná další ročník soutěže Kraje pro bezpečný internet
Foto: praha.pirati.cz
Popisek: Vít Šimral

Je pro ně připraveno celkem devět e-learningových lekcí a deset krátkých videospotů, na které navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek z oblasti bezpečného chování na internetu, jsou soutěžící zařazeni do losování o hodnotné ceny.

„V oblasti vzdělávání řešíme důležité projekty k zajištění fyzického bezpečí dětí ve školách nebo při organizovaných volnočasových aktivit. V dopravě se zase s dalšími městskými aktéry domlouváme na zajištění přechodů u škol nebo na ochraně hřišť. Internet je ale prostor, kde nám při zajišťování bezpečnosti musí nejvíce pomoci rodiče. Velmi proto vítáme právě aktivity projektu Kraje pro bezpečný internet, které mají přesah ke spolupráci s rodiči a k informování všech o problematice kybebezpečnosti," uvedl radní hl. m. Prahy Vít Šimral.

Žáci a studenti si po absolvování soutěžního kvízu mohou také zasoutěžit i v kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti a opět zde mohou získat zajímavé ceny od partnerů projektu  - sdružení CZ.NIC, společností Microsoft a GORDIC.

Lekce a soutěžní kvíz, který poběží od listopadu 2019, jsou dostupné na webu www.KPBI.cz. Poté bude následovat losování vítězů a prezenční krajská finále soutěžního kvízu PLUS.

V loňském roce se do soutěžního kvízu zapojilo více jak 31 000 žáků a studentů. Z výsledků testování vyplynulo, že největší obtíže při bezpečném chování na internetu dělají žákům a studentům otázky související se sdílením osobních údajů a fotografií.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty i videospoty pro rodiče, seniory a pro mládež.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Malá (ANO): Zodpovědní rodiče nesmí být trestáni za to, že o své děti pečují

18:09 Malá (ANO): Zodpovědní rodiče nesmí být trestáni za to, že o své děti pečují

Projev na 125. schůzi Poslanecké sněmovny 19. prosince 2024 k trestnímu řádu