Snaží se to, jako dnes v OVM, trapně zakrýt útokem na předešlé pravicové vlády, které zvýšily DPH z důvodu realizace penzijní reformy a pak jako časově omezené opatření pro konsolidaci veřejných rozpočtů v době ekonomicky mnohem složitější, než má nyní jeho vláda k dispozici.
A. Babiš měl opakovaně možnost snížit (naposledy na prosincovém schůzi Poslanecké sněmovny) DPH na úroveň roku 2010, což pravicová opozice opakovaně v Poslanecké sněmovně navrhovala, protože vláda s A. Babišem penzijní reformu zrušila a pro dočasné zvýšení přestal existovat důvod. A. Babiš to vždy odmítl a z časově omezeného zvýšení daní aktivně vytvořil pro občany vysoké daně natrvalo.
Zejména kvůli hnutí ANO navíc neprošlo na poslední schůzi Poslanecké sněmovny zrušení superhrubé mzdy, nebo navýšení základní daňové slevy na poplatníka, což ODS navrhovala. Tyto návrhy by znamenaly pokles daňového břemene a navýšení příjmů daňových poplatníků. A. Babiš ale vysoké a složité daně potřebuje, aby mohl více přerozdělovat, trestat prostřednictvím Finanční správy podnikatele a mít dostatek zdrojů na dotace pro soukromé korporace.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV