Evropská unie využije jakékoliv krize k posílení svého vlivu a pravomocí, nejinak je tomu v covidové krizi. Nesouhlasím s hospodařením na dluh na úrovni ČR, nemohu tedy souhlasit ani s novým obřím zadlužením EU ve výši 500 mld. eur s konečnou splatností v roce 2058, za které budou ručit členské státy. Už předcházející dluhová krize eurozóny ukázala, že na dluh se dlouhodobě fungovat nedá. Pokud to nefungovalo na úrovni členských států, je bláhové si myslet, že lze dluhem zajistit prosperitu na úrovni celé EU.
Rovněž nové evropské daně jsou překročením Rubikonu v evropské integraci. Existence daní jako znaku národní suverenity by měla zůstat na úrovni jednotlivých členských států, které by činnost EU dominantně financovaly jako doposud.
Tato opravdu přelomová rozhodnutí jsou výsledkem červencového summitu EU, s jehož závěry souhlasil i premiér Babiš, aniž by za to něco významného pro ČR získal (např. uznání jaderné energie jako bezemisního zdroje). Je to další příklad toho, že premiér Babiš je vůči EU asertivní před voliči doma, ale v Bruselu nakonec sklopí uši a většinu návrhů odkývá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV