Skopeček (ODS): Odešla nejen osobnost církve, ale i významný člověk s konzervativními a tradičními hodnotami

01.01.2023 10:58 | Komentář

Zemřel Benedikt XVI., emeritní papež, významná osobnost katolické církve a jeden z největších evropských a světových intelektuálů. Jeho konzervativní trvání na osvědčených hodnotách, tradicích a pokorný přístup k dědictví předků, byly pro svět inspirující. Osobnost Benedikta XVI. ve svém komentáři popisuje Jan Skopeček (ODS), místopředseda Poslanecké sněmovny PČR.

Skopeček (ODS): Odešla nejen osobnost církve, ale i významný člověk s konzervativními a tradičními hodnotami
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Skopeček

Zemřel Benedikt XVI. Odchází nejen významná osobnost katolické církve, ale jeden z největších evropských a světových intelektuálů v tom nejlepším smyslu slova. Jeho konzervativní trvání na osvědčených hodnotách a tradicích a pokorný přístup k dědictví předků byly inspirující.

Ukotvený svým životem a působením v Bavorsku měl vždy blízko ke střední Evropě i České republice. Jako tehdejší spolupracovník prezidenta Klause vzpomínám na významnou a srdečnou papežskou návštěvu ČR, která se na pozvání prezidenta Václava Klause uskutečnila v roce 2009.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrecionová (ODS): Ukrajinu musíme podporovat i nadále

20:06 Vrecionová (ODS): Ukrajinu musíme podporovat i nadále

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině a USA.