Sládek (SPR-RSČ): Západ je, jako obvykle, úplně mimo

29.01.2018 12:53 | Zprávy

Je děsivé, jak málo Evropané znají dějiny a jak málo si z nich berou poučení. Tato neschopnost se opět v plné síle projevila v komentářích evropských médií k volbě prezidenta České republiky.

Sládek (SPR-RSČ): Západ je, jako obvykle, úplně mimo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Především ve třech tématech, a to vzestup pravicového populismu, hodnocení převládajících názorů veřejnosti a její dělení podle vzdělání.

Co se týká údajného vzestupu pravicového populismu tak Západ naprosto nechápe vývoj a situaci v České republice. Tady už žádné dělení na politické strany ať tradiční nebo nové a na pravici, levici nebo střed neexistuje. Všechno jsou to jenom byznys projekty, které mají politikům a jejich sponzorům přinést zisk. U pirátů je to třeba údajná vzpoura proti establishmentu, u komerčních vlastenců zase odmítání imigrantů. Po sto dnech v parlamentu (tedy po uplynutí výrazné více než šestnáctiny volebního období) zástupci těchto údajných politických názorů prokázali a dokázali jediné, zvýšit si platy, rozdat si parlamentní výbory a funkce, z nichž opět plynou pravidelné a přímo neuvěřitelně vysoké sumy peněz. Konec konců v parlamentu mají zastoupení jenom strany, které byly hojně sponzorovány nejen finančně desítkami milionů, ale především desítkami hodin na televizní obrazovce a metry čtverečními stránek denního tisku. Není to tedy vzestup populismu, ale jenom výsledek reklamní kampaně.

Jako výsledek reklamní kampaně můžeme považovat i převládající názory veřejnosti. Veřejnosti jsou prostřednictvím soustavné mediální kampaně, s charakteristikou vymývání mozků předkládány jenom ty názory, které chce sama slyšet. I když v naprosté většině tyto názory nejsou opřeny ani o skutečné události ani o zkušenosti. Veřejnost je zároveň nakloněna těm názorům, které umožňují bezkonfliktní přežívání bez ohledu na právě panující režim. Průzkumy veřejného mínění, pokud by už tehdy existovaly, by měly stejný výsledek kdykoliv v minulosti. Za nacistické okupace by bezpochyby průzkumy veřejného mínění signalizovaly příklon veřejnosti k nacistické ideologii, právě tak jako za doby komunistické diktatury k praktické realizaci marxisticko-leninských ideálů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Není žádoucí, aby lékař před stanovením léčby prováděl vyšetření peněženky

14:02 Dostál (Stačilo!): Není žádoucí, aby lékař před stanovením léčby prováděl vyšetření peněženky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k přístupu ke zdravotnictví strany Motoristé sobě.