Výsledkem má být studie proveditelnosti, která bude řešit výhledové propojení vodárenských soustav a skupinových vodovodů, které by měly tvořit robustní systém zásobení obyvatelstva pitnou vodou v nadregionálním a regionálním měříku.
„Ideálním řešením je propojení soustav tak, aby bylo možné pitnou vodu vést přivaděči obousměrně. Počítáme i s vytvářením variantních řešení, kde to bude možné. U rizikových úseků chceme vyhodnotit významnost a dopady na obyvatele při haváriích, rizikovost vodního zdroje i návaznost na problematiku sucha. Co se týče financování, tak oba kraje se budou na nákladech podílet padesáti procenty,“ upřesňuje Vladimír Šmerda – radní Jihomoravského kraje pro oblast investic, infrastruktury a majetku.
Už v září minulého roku bylo symbolicky v místě úpravy vody ve Švařci uzavřeno memorandum o společném zájmu a postupu ve věci propojování vodárenských soustav mezi Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina. Tato veřejná zakázka bude prvním krokem ve společném úsilí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.