Tato legislativa upravuje pravidla pro zaměstnance, které jejich domovská firma vyšle na časově omezenou dobu do zahraničí. Změny mají údajně přispět k větší sociální ochraně pracovníků a narovnání podmínek v Evropě.
Michaela Šojdrová návrh kritizuje od samého počátku: „Chápu snahu o snižování rozdílů ve mzdách mezi západem a východem. Zdá se, že by z nových pravidel měli mít prospěch vysílaní zaměstnanci. Obávám se, že tomu tak nebude. Nová pravidla totiž zvyšují administrativní zátěž malým a středním podnikům a vystavují je větší právní nejistotě. Například budou muset dodržovat pravidla (kolektivní smlouvy), které ani nebudou mít reálnou šanci nastudovat. To všechno může vést k tomu, že se firmám vysílání pracovníků nevyplatí a zaměstnanci přijdou o práci. Tato směrnice jde proti myšlence jednotného trhu a volného pohybu služeb,“ vysvětluje Šojdrová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV