Nejsem zdaleka jediný, koho to tahá za uši, a nejsem zdaleka jediný, kdo si myslí, že Česká televize se prostřednictvím Jakuba Železného den co den ocitá mimo koridor zákonnosti, ve kterém by se měla pohybovat.
Dle zákona o České televizi (483/1991 Sb.) jsou hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání zejména „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů“ a „přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky“.
Ale nejen to. Zákon o provozování rozhlasového a televizního vysílání (231/2001 Sb.) provozovatelům vysílání rovněž ukládá, aby ve svém programu poskytovali „objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů“. A pozor, pak je v zákoně také tahle věta: „Názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLČlánek byl převzat z Profilu Mgr. Petr Štěpánek
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.