Štěpánová (STAN): Kouzelná zkratka ITI skrývá velké možnosti

10.03.2018 10:16 | Zprávy

Když se řekne ITI, část lidí tuší, že se za tím u nás skrývají velké evropské investice do hradecko-pardubické aglomerace. Málokdo ale ví, co vlastě tato zkratka znamená. Celkově ten složitý název zní Integrované teritoriální investice. Kdo by si to pamatoval, že? Tak raději zůstaňme u ITI.

Štěpánová (STAN): Kouzelná zkratka ITI skrývá velké možnosti
Foto: STAN
Popisek: Hana Štěpánová (STAN)

Evropská unie se v tomto období rozhodla vytipovat právě takové oblasti, kde je silná koncentrace obyvatelstva a ekonomických činností a jejichž vazby velkou měrou ovlivňují konkurenceschopnost celého regionu. V té naší hradecko-pardubické aglomeraci žije celkem přes 335 tisíc obyvatel ve 14 městech a 131 obcích. Hlavními tématy jsou doprava, životní prostředí, využití památek a školství. Celkem v této oblasti zůstanou z ITI čtyři miliardy korun.

Pardubický kraj má v ITI několik velkých želízek v ohni. Rekonstrukci Příhrádku, nový muzejní depozitář v Ohrazenicích, rekonstrukci vnitřních prostor Zámku Pardubice, archeodepozitář a do budoucna možná i Gočárovy mlýny. K tomu také několik velkých projektů na středních školách.

A není to žádná vzdálená hudba budoucnosti. Na mnoha ze jmenovaných projektů už začaly stavební práce. Můžete se podívat na aktuální novinky třeba v newsletteru na stránkách zde.

Zároveň bych ale chtěla vyzdvihnout mravenčí práci úředníků při získávání dotací, která zvenku není vidět. Díky nim peníze do kraje přijdou a stavby mohou být uskutečněny. Samotná realizace je poté již krásnou lahůdkou, kterou všichni vnímáme. Souběžně s tím ale stále běží práce "neviditelná", kdy úředníci našeho odboru regionálního rozvoje kontrolují, aby vše legislativně proběhlo bezchybně a dotace byla vyplacena. A já věřím, že tomu tak bude i při závěrečném účtování.

Hana Štěpánová radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Benešík (KDU-ČSL): Slováci jsou na tom v zastoupení lidí v mezinárodní politice lépe než my

Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

18:33 Kobza (SPD): Green Deal jako demagogie aktivistů

Komentář poslance SPD po sněmovní konferenci vědců, která zpochybnila teze o globálním oteplování zp…