Neopomněl dodat, že podniky byly znárodňovány za komunistického režimu. Privatizace jako taková, pod taktovkou tehdejšího ministra Ježka, přivedla k zániku mnoho podniků. Vraťme se však k OKD. Nevím, zdali se jeho minulý prodej dá nazvat byznysem pro stát. Byznys to zřejmě byl pro Bakalu a toho, kdo mu OKD přihrál.
Vyvedení miliard na zahraniční účty se pro tyto polistopadové podnikatele stávalo běžnou věcí, bez ohledu, kolik tisíc lidí může skončit na dlažbě. Dnes žijí v zahraničí v luxusu, o kterém se může horníkům a lidem zaměstnaným v pomocných provozech jenom zdát. Co je však především nutné? Požadovat po Bakalovi a současném vlastníkovi firmy dokumenty, které by pomohly objasnit hospodaření společnosti v minulých letech. Neustálá, úmyslně prodlužovaná agonie ohrožuje především zaměstnance. Rodiny, které jsou na OKD závislé, tak žijí v neustálé nervozitě, co je vlastně čeká. Někteří ze zúčastněných na někdejším prodeji dolů jsou dodnes vysokými představiteli naší politické scény. A co se týče předsedy ODS Fialy, měl by se zamyslet nad tím, že jeden z podporovatelů privatizace byl i někdejší tvůrce ODS a její dlouhodobý předseda Václav Klaus. V každém z krajů najdeme množství kdysi prosperujících podniků, které dnes zejí prázdnotou a lidé marně hledají práci. I toto je dílo tehdy vládnoucích stran, v jejichž čele ODS stála.
Ludvík Šulda, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV