Sviták (SLK): Nový severozápadní obchvat Zákup odvede dopravu z centra města

20.03.2020 13:27 | Zprávy

Ulevit dopravně přetíženému centru Zákup má severozápadní obchvat města, který se právě nyní začal budovat. Hotovo má být letos na podzim, celkové náklady činí 47 milionů korun; většinu pokryje dotace z Evropské unie.

Sviták (SLK): Nový severozápadní obchvat Zákup odvede dopravu z centra města
Foto: SLK
Popisek: Starostové pro Liberecký kraj

„Nový obchvat odvede dopravu z města, díky čemuž nejenže bude v centru klidněji, ale zlepší se tam i životní prostředí. Obchvat umožní bezpečnější a rychlejší propojení silnic II/262 a II/268,“ uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Projektovou dokumentaci včetně stavebního povolení zajistilo město Zákupy. To se bude na stavbě podílet dvěma miliony korun, za něž se vybudují chodníky a veřejné osvětlení. Zhotovitelem je akciová společnost PORR. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Obezita u dětí

Dobrý den, jestli vás chápu dobře, nejste zastánkyně změny stravování dětí ve školách. Zajímalo by mě, jak byste vy a ANO přistupovali k problému, že je čím dál víc obézních dětí? Nebo byste to vůbec neřešili a nechali to primárně na rodičích?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Budeme podporovat bohatnutí zemědělců z jižní Ameriky?

11:01 Vích (SPD) Budeme podporovat bohatnutí zemědělců z jižní Ameriky?

Dohoda o zóně volného obchodu s MERCOSURem pod taktovkou vedení EU je „na spadnutí”. Jako obvykle pr…