Evropská komise učinila krok správným směrem, když se rozhodla v první fázi pro modernizaci a zjednodušení společné zemědělské politiky oslovit veřejnost, prostřednictvím tříměsíční konzultace.
Na základě reakcí a příspěvků veřejnosti pak komise definuje priority zemědělské politiky do budoucna. Potřebujeme zemědělskou politiku, která přispěje k posílení zaměstnanosti, hospodářskému růstu a udržitelnému rozvoji na venkově.
Velmi vítám slova komisaře EU pro zemědělství a rozvoj venkova Phila Hogana, který při zahájení této veřejné konzultace řekl: „Dnes jsme učinili další kroky k modernizaci a zjednodušení společné zemědělské politiky 21. století. Touto veřejnou konzultací žádáme všechny zainteresované subjekty i jednotlivce, které budoucnost potravinářství a zemědělství v Evropě zajímá, aby se zapojili do formování politiky určené všem evropským občanům. Výsledky této veřejné konzultace přímo ovlivní plán budoucí společné zemědělské politiky, který předseda Juncker oznámil v prosinci minulého roku. Společná zemědělská politika již dnes přináší občanům Evropy řadu pozitivního z hlediska zabezpečení dodávek potravin, životaschopnosti venkovských oblastí a jejich životního prostředí i přínosu k opatřením v oblasti klimatu. Jsem si jistý, že vytvořením plánu do budoucnosti toho může dosáhnout ještě více. Musíme ji však zdokonalit a dodat novou energii. A samozřejmě ji také musíme odpovídajícím způsobem financovat.“
Veřejná konzultace bude trvat 12 týdnů, kdy zemědělci, občané, organizace a další zainteresované strany mají možnost zaslat svůj názor na budoucnost společné zemědělské politiky. Výsledky konzultace komise přislíbila použít při vypracování návrhu sdělení o možné reformě společné zemědělské politiky, které předloží do konce roku 2017.
Společná zemědělská politika funguje od roku 1962 a je jednou z nejstarších politik EU. Její poslední reforma se uskutečnila v roce 2013, ale od té doby došlo k několika důležitým událostem v podobě zvýšené nejistoty na trhu, jednání o změně klimatu a propadu cen způsobených i ekonomickými sankcemi vůči Rusku.
Zájemci o tuto konzultaci se mohou o další informace obrátit zde.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Milá Katko,
Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?
Další články z rubriky
10:21 Rajchl (PRO): Postaráme se, aby se migranti vrátili zpět do své země
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zátěži zdravotního, vzdělávacího a sociálního systé…
- 9:15 Havlíček (ANO): Trpělivost už došla i voličům
- 8:19 Sláma (Trikolora): Rok 2025 může být rokem naděje
- 7:17 Ministr Stanjura: Mou zodpovědností je dodržet plánovaný deficit
- 6:23 Hrnčíř (SPD): Emisní povolenky zlikvidují evropský průmysl
- 4:31 KSČM: Čeští komunisté se stali evropským hlasem tisíců politických vězňů na Ukrajině