Valenta (KSČM): „Nomen omen“? Billboardy a zase billboardy...

10.09.2018 9:41 | Zprávy

Latinské rčení v názvu, které doslovně znamená „jméno znamení“, je využíváno v životě poměrně často.

Valenta (KSČM): „Nomen omen“? Billboardy a zase billboardy...
Foto: Archiv J. Valenty
Popisek: Poslanec Jiří Valenta

Asi by však málokoho napadlo, že je lze úspěšně aplikovat i tehdy, když způsob propagace politického kandidáta vyjadřuje nějakou charakteristickou vlastnost jeho či uskupení, za které kandiduje. A proto nyní padne jako „ulité“ na současnou předvolební billboardovou kampaň a některé subjekty v ní takto, často až hloupě a nadbytečně, exhibující.

Využívání velkých reklamních ploch pro politické účely, na kterých v průběhu roku bývají upoutávky na vše možné, od dámských vložek až k tabletám na vylepšení mužské potence, začíná nabývat v ČR až obludných rozměrů. Stranické investice do billboardů bývají již dlouhodobě jednou z nejvýraznějších položek v marketingových vydáních většiny kandidujících partají, jestli již ne tou úplně nejvyšší.

Nejen v mé rodné Plzni je nyní, v době před volbami do obecních zastupitelstev, totálně přebillboardováno, přičemž majitelé těchto ploch mají finanční „žně“ a až do roku 2027 je mít i budou. Do té doby půjdeme volit každoročně. Možná si v tomto smyslu, řeknete, že je to věc samotných partají, když chtějí utrácet za billboardy milionové částky, a třeba jen proto, aby „goebbelsovsky“ oblbovali tím, co nikdy nesplnily a vlastně ani skutečně splnit nechtěly. Ano, souhlasím, ovšem některé konsekvence související právě s megainvesticemi do billboardů jsou skutečně zarážející.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

22:31 Lacina (STAN): Musíme se začít chovat jako mocnost, která mluví jedním jazykem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení vojenské pomoci Ukrajině ze strany USA.