Itálie je šedesátimilionová země a Bratři Itálie nejsou federalisté. V tom se pohybují na pozici ODS a mají blízko k PiS. A určitě nepůjdou na ruku profederalistickým proudům ve Francii a Německu. To možná budí nervozitu, zejména v kombinaci se stavem italské ekonomiky.
Sanace italské ekonomiky z evropských prostředků je totiž v Německu a Francii vnímána jako „něco za něco“. Bratři Itálie nejsou formace, která by chtěla Evropskou unii rozbít, jen ji chtějí reformovat. A v tomto smyslu to dává naději, že se Evropská unie nerozloží.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV