Vondráček (TOP 09): O očkování a nejen o něm

11.08.2021 7:34 | Zprávy

I přes skutečnost, že i někteří z mých kolegů a kamarádů nejsou příznivci očkování proti Covidu 19, konstatuji v úvodu, že já jeho příznivcem jsem. Jsem spíše konzervativní a podporuji tradiční a ověřené postupy a s jakoukoliv alternativou mám vždy problém a snažím se její podstatě přijít na kloub.

Vondráček (TOP 09): O očkování a nejen o něm
Foto: TOP 09 / David Tesar
Popisek: Jiří Vondráček

Nevyvratitelným faktem je konstatování, že očkování proti jakékoliv nemoci chrání každého z nás tím, že napodobuje v lidském organismu přirozenou infekci a v medicíně neexistuje jiný lékařský obor, který by dokázal efektivněji a výrazněji nemocnost a úmrtnost související s jakoukoliv infekční chorobou snížit. To nikdo nemůže popřít a efektivnější nástroj skutečně neexistuje. Povinnost se nechat očkovat je na našem území známa již téměř 200  let a prvním, kdo uzákonil tuto povinnost, byl prezident Masaryk. Nepopiratelným výsledkem očkování proti tuberkulóze, dětské obrně, spalničkám, příušnicím, tetanu a mnohým jiným infekčním nemocem je mnohdy i úplné vymýcení těchto nemocí. Naštěstí v historii vzniku a šíření infekčních chorob nebyl odpor proti očkování tak intenzivní jako dnes. Velmi efektivní šíření různých lží, dezinformací, hoaxů a polopravd často šířených různými pseudoimonology či epidemiology dovedlo mnohé z nás k naprosto iracionálnímu a stádnímu myšlení a názorům  - poslance Volného s jeho Volným blokem společně s Václavem Klausem, panem doktorem Voráčkem a s mnohými členy této vlády jako dokonalé příklady naprostého úpadku stávající politické kultury a slušnosti včetně neschopnosti naslouchat lidem, kteří epidemiologii a imunologii opravdu rozumí, není nutné ani zmiňovat.

Dokonce v souvislosti s šířením koronavirové mutace delta se nezdá, že by v naší populaci byly restartovány určité obavy z tohoto nebezpečí. Tyto uvolněné pocity jsme již zažili v průběhu července a srpna loňského roku a zřejmě převládly i mezi některými českými sportovci na OH v Tokiu. Zde se přímo podbízí úvaha o smysluplnosti konání těchto her po stále se řešících problémech v průběhu olympiády (Covid, ubytování, atmosféra na sportovištích, kde spadlý špendlík aktivuje místní složky integrovaného záchranného systému, kauza „Cimanouská“, politické protesty sportovců, tragikomické šetření ČOV týkající se kauzy nakažených českých olympioniků, aj.).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Kampaň

Dobrý den, možná se pletu, ale neutrácí za kampaň ze všeho nejvíc právě vaše hnutí? Možná by nebylo na škodu, kdyby se limit pro politickou kampaň snížil - co vy na to? Třeba byste jako politici pak víc makali a nespoléhali na to, že pak uděláte kampaň - nic osobního, zrovna vás je vidět docela dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kubalčík (KONS): Konzervativní strana podporuje nadstandard a připojištění ve zdravotnictví

11:02 Kubalčík (KONS): Konzervativní strana podporuje nadstandard a připojištění ve zdravotnictví

Konzervativní strana podporuje záměr předložený poslanci v čele se Zdenkou Němečkovou Crkvenjaš (ODS…