U tohoto všeho jsme stáli my. Zatímco exministryně Maláčová pracovala na ještě větším nedostatku kapacit pro předškolní děti, my v roli opozice pracovali na opaku. Už v roce 2015, kdy byl zjevný nový trend lesních školek, jsme neváhali a dali jim oporu v zákoně. Je výsostným právem rodičů zvolit si typ vzdělávací instituce a lesní školky osobně považuji za skvělý nápad! Zvlášť v tak technologické době, jako je ta dnešní, je prima, že existují školky, jejichž výuka probíhá plně v přírodě.
Následoval hořký souboj o dětské skupiny. Spolu s odbornými asociacemi, odborníky na vzdělávání a dalšími jsme se postavili na stranu dětských skupin. Ty by zákonem z pera exministryně Maláčové fakticky skončily. Přitom se v ČR etablovaly a rodičům často vytrhly trn z paty, když silné ročníky naplnily po strop kapacitu školek.
Dnes se naopak do dětských skupin investují díky Marianu Jurečkovi miliardy korun. Ale ano, na mapě, zvlášť ve velkých městech, to stále nestačí. Proto jsme našli inspiraci v Německu a Marian už připravuje zákon na takzvané sousedské dětské skupiny! Ty pomohou rodičům, co hledají hlídání, a zároveň nabídnou příležitost pracovních míst. Ideální třeba pro maminku na rodičovské dovolené.
Naše vize je prostá: Rodičům svobodu a maximum možností.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV